Описание
В "Асоціації Традиційних Бойових Мистецтв" (м. Рівне Рівненська область) вивчаються традиційні стилі китайського ушу: юнчуньцюань (він чунь, він чунь куен, вин чун, винчун, винг чун, вин чан) та Удансаньфенпай (Уданське гунфу, удан пай, удан, кунфу, кунг фу, ушу).
Він Чунь Куен (yongchunquan) – традиційна система південно-китайських бойових мистецтв. Джерелом виникнення системи вінчун кунфу - є методи самовдосконалення буддійських ченців. Спочатку це були буддійські практики, які передавалися від Наставника до учня. Лінія спадкоємності зберіглася завдяки непереривній передачі усних повчань від одного вчителя до іншого. Система Він Чунь Куен відноситься до шкіл, які входять в розряд Міцзун. Буддійська черниця Нг Муй передала систему мирянці Їм Він Чунь з метою запобігти впливу негативних дій на дівчину. Леун Бокто - чоловік Їм Він Чунь, сприяв поширенню системи в провінції Гуандун, назвавши систему ім'ям дружини.
Гунфу - це перлина китайської культури, яка є не тільки системою самозахисту, а передусім шляхом, який надає можливість зрозуміти себе і оточуючий нас світ, отримати впевненість в собі, а також покращити своє здоров’я. Китайська система підготовки і виховання особистості, яка напрямлена на вдосконалення фізичних, психологічних та моральних якостей практикуючого. В системі пропонується комплексний підхід до тренувань. Це дозволяє зберегти всебічність та цілісність, що дає можливість запобігти односторонньому розвитку особистості.
Удансаньфенпай (Уданське гунфу) - місцем створення уданського гунфу(武当功夫), або кунфу, як прийнято називати на заході, є один з найвідоміших гірських масивів світу, святе місце даосизму – гори Удан (武当山- wudangshan). В цій місцевості почали свій розвиток внутрішні стилі гунфу. І саме там творець одного з найпопулярніших в світі внутрішніх стилів, відомий даоський святий – Чжан Сань Фен (张三丰 – zhangsanfeng), вдосконалював свою майстерність і накопичував знання. Уданський нейцзяцюань -武当内家拳 (уданський внутрішній стиль). Уданське гунфу засноване на принципах нескінченності (І у цзі), Тай Цзі і двох протилежностях (Лян І Вей І). Комбінація цих принципів дала можливість для розвитку і вдосконалення різноманітних стилів нейцзяцюань по всій території Піднебесної.
На даний момент в систему уданського гунфу входить багато стилів. Але головне, що їх об’єднує внутрішня складова. Однак, не дивлячись на це, великий відрізок часу приділяється фізичному вихованню адептів. Як говорять в Китаї: „База однакова для всіх стилів, як для внутрішніх так і для зовнішніх”. Ось девять “брам”, які складають чжансанфенпай: тайцзіцюань(太极拳), сінь і цюань(形意拳) , багуа чжан(八卦), бацзіцюань(八及拳), ба сянь мень(八仙门), сюань гун мень(玄功门), люхе(六合门), цзеугун(九宫门).